Aligha akad trance-rajongó, ki ne ismerné és ne bálványozná a műfaj egyik koronázatlan királyát, Ferry Corsten-t. A rangos DJ Magazine nemzetközi lemezlovasokat megmérettető, évenkénti közonségszavazásán rendre a top 10-ben helyet foglaló holland szupersztár két évtizednyi céltudatos munkával elérte mindazt, ami minden elkötelezett dj / producer álmainak netovábbja. Milliónyi eladott lemez, fellépések a világ legjobb klubjaiban, vagy akár stadionokban tízezres tömegek előtt, saját rádióműsor és ruhamárka - mind-mind bizonyítékai annak, hogy ez az ember tényleg tud valamit.
A rotterdami születésű Ferry már tinédzserkorában mindent feltett az elektronikus zenére és iskola mellett járt autómosóba gályázni, hogy összehozza a pénzt első szintetizátorára. Annyira ráérzett a dolgokra, hogy 1989-ben, alig 16 évesen már túl is esett első lemezmegjelenésén, igaz még "csak" közreműködő társszerzőként. A '90-es évek elején a holland fiatalok körében szinte popzenének számító gabber hangzásban találta meg önmagát, barátaival különböző pszeudonevek sokasága mögé rejtőzve gyártották a kőkemény hardcore techno lemezeket.
Az évtized közepén Ferry figyelme azonban egyre inkább kezdett a house, majd a világszerte tömegeket hódító trance felé terelődni, így saját produkciói is szép lassan ezirányban tisztultak le. Az 1996-ban Moonman néven kiadott "Don't Be Afraid" című maxi single-je hozta meg számára az első igazán jelentős áttörést: a lemez felkerült a brit dance chart-ra és többtucatnyi válogatás, illletve mixlemezen szerepelt. A sikert meglovagolva 1997-ben akkori producertársával, Robert Smit-tel beindították saját labelüket, a Tsunami-t, és az itt megjelentetett, System F néven jegyzett "Out Of The Blue" című melodikus trance dal akkorát robbant, amire kevesen számítottak: top 20-ban pozicionált az általános brit slágerlistán, a lemezt pedig a legnagyobb top dj-k pörgették rongyosra világszerte és tették az 1999-es év egyik legnagyobb, máig emlékezetes klubhimuszává. Az újabb és újabb művészi alteregói, mint a Gouryella (Tiesto-val közös projektje), az Albion, vagy a Veracocha (Vincent De Moor-ral) által elkövetett további világslágerei révén az ezredfordulóra a trance-sound egyik legünnepeltebb és legelismertebb sztárja lett.
2005-ben életre hívta a már teljesen önállóan irányított kiadóját, a Flashover Recordings-ot, hogy saját szerzeményei mellett friss és innovatív trance / dance producerek megjelenéseinek is terepet biztosíthasson. Napjainkra több száz hivatalos megjelenés - köztük nyolc nagylemez és számtalan mixalbum - csinosítja végeláthatatlan diszkográfiáját, s remixelt többek között olyan legendáknak, mint a U2, a Duran Duran, a Public Enemy, a Faithless, Moby, vagy William Orbit.
Két dekádot átívelő karrierjének gyümölcse nemcsak a sokmilliós lemezeladási mutatója (csak az Ayumi Hamasaki-val felvett "Connected" lemezből több, mint 4 millió példányt adtak el), hanem a különböző szakmai médiumok folyamatos elismerése: állandó top 10-es szereplője a DJ Magazine év végi szavazásának a „Legjobb Nemzetközi DJ” kategóriában. A szintén mértékadó ibizai DJ Awards megmérettetésén pedig már sikerült elhódítania a „Legjobb Trance DJ” és a "Legjobb Producer" titulusokat is.
Studio albumok:
1996 Looking Forward (Ferr-ként)
2001 Out Of The Blue (System F-ként)
2003 Right Of Way
2004 Together (System F-ként)
2006 L.E.F.
2008 Twice In A Blue Moon
Válogatott remixei:
1994 Armand Van Helden - Witch Doktor (Free Inside-ként)
1999 Binary Finary - 1999 (Gouryella-ként)
1999 Art Of Trance - Madagascar
1999 Moby - Why Does My Heart Feel So Bad
1999 Faithless - Why Go
2000 William Orbit - Barber's Adagio For Strings
2000 U2 - New Year's Day
2004 Duran Duran - Reach Up For The Sunrise
2007 Public Enemy - Bring The Noise
2008 Embrace - Embrace
|